Aktualności

Każdego roku kolekcjonerzy sztuki wydają miliony na posiadanie najsłynniejszych obrazów na całym świecie. Ale niektóre obrazy są rzadko sprzedawane, ale kosztują miliony, takie jak Gwieździsta noc Van Gogha czy Monalisa Leonarda da Vinci, ponieważ są wiecznie bezcenne. Są one często umieszczane w muzeach, aby świat mógł je podziwiać. Oto 3 obrazy stworzone przez 3 różnych płodnych i rewolucyjnych artystów, którzy uczynili te dzieła sztuki członkiem na liście 10 najdroższych i najsłynniejszych obrazów świata, jakie kiedykolwiek istniały. Obrazy te robiły wrażenie na ludziach w przeszłości i nadal budzą podziw wśród ludzi w chwili obecnej.

  • Sandro Botticelli "The Birth of Venus"

Jednym z najlepszych dzieł sztuki jest obraz "Narodziny Wenus" słynnego włoskiego malarza Sandro Botticellego. Z dumą mieści się on w słynnej Galerii Uffizi we włoskim mieście Florencja. Ten piękny obraz przedstawia boginię Wenus jako dojrzałą kobietę podnoszącą się z morza, co jest podobne do tego, co zostało opisane w greckiej mikologii. Według legendy Wenus zrodziła się z morskiej piany, dlatego też nazwa obrazu nie przedstawia tego wydarzenia w całości, ponieważ przybyła ona na Cypr stojąc na muszli w tym obrazie. Postać Wenus stworzona przez Sandro Botticellego wskazuje na Wenus de Medici, która jest marmurową rzeźbą z klasycznego antyku w studiowanej przez niego kolekcji Medyceuszy. Sandro Botticelli "Narodziny Wenus" są wykonane z temperą na płótnie, a detal obrazu został wykorzystany jako obraz na jednej z włoskich monet euro.

  • Johannese Vermeer "Dziewczyna z Perłem"

Dziewczyna z perłą" to zachwycający i popularny obraz słynnego holenderskiego malarza Johannesa Vermeera. W ostatnich latach zyskał on dużą popularność i jest w dużej mierze ukochany. Jest bezpieczny i zdrowy w Mauritshuis w Hadze. Wielu uważa, że dziewczyna na obrazie jest jego najstarszą córką, Marią, która miała wtedy około 12 lub 13 lat. Johannes Vermeer "Dziewczyna z Perłą” przedstawia dziewczynkę ubraną w niebieski turban z opadającym materiałem w żółtym kolorze. Pozostałe kolory na obrazie podkreślają perłę, co sprawia, że się ona wyróżnia. Perła jest wspaniałą kreacją cieni, świecących świateł i postrzępionych krawędzi. To, co najbardziej przyciąga ludzi w tym obrazie, poza perłą dziewczyny, to jej ekspresja i poczucie poprzez odosobnione spojrzenie. Jej półotwarte usta sprawiają, że obserwatorzy wierzą, że chce coś zostać, a jej wyjątkowo czerwone i wilgotne usta nadają jej zmysłowy wygląd.

  • Vincent van Gogh "Starry Night"

Gwieździsta noc Vincenta van Gogha jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych obrazów na świecie. Wszyscy, także ci, którzy nie są zainteresowani obrazami lub sztuką, w pewnym momencie usłyszeli nazwisko van Gogha lub byli jego świadkami. Vincent van Gogh jest holenderskim malarzem post-impresjonistą, który stworzył to arcydzieło, należące obecnie do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Od 1888 roku malował jako kilka dzieł sztuki, które przypominały obraz Gwieździstą noc. Jeszcze w tym samym roku namalował Gwieździstą Noc nad Rodanem, kolejny podobny obraz. Serię podobnych obrazów nazwał studium gwiaździstego nieba. Vincent van Gogh "Gwiaździsta Noc" został namalowany przez Vincenta van Gogha, gdy przebywał w szpitalu w Saint-Paul-de-Mausole w 1889 roku w Saint-Rémy-de-Provence. Obraz przedstawia nocne niebo nad małym miastem, na którym znajdują się wzgórza z żółtymi gwiazdami na niebie. Vincent van Gogh namalował to dzieło sztuki, gdy znalazł silną potrzebę religii.

Te obrazy są jednymi z najpiękniejszych i nieskazitelnych dzieł sztuki, które nigdy nie zostaną zapomniane.

 

Biuro Usług Płatniczych jest pod nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i jest dzięki temu uprawnione do świadczenia usług w postaci przekazu pieniężnego na terytorium tylko Rzeczypospolitej Polskiej (art. 118 ust. 2 u.u.p ) . Wpis do prowadzonego przez KNF rejestru dostawców usług płatniczych może uzyskać osoba prawna, fizyczna lub jednostka organizacyjna niebędąca osobą prawną, której ustawa przyznaje zdolność prawną (art. 118 ust. 1 u.u.p).

 

 

 

Aby otworzyć BUP trzeba posiadać możliwość wyliczania całkowitej miesięcznej kwoty transakcji płatniczych, wykonania obowiązków związanych z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, zapewnienia ochrony środków pieniężnych otrzymanych od klientów lub za pośrednictwem agenta, czy też innego dostawcy. Obowiązek ostatni spełniony jest przez zawarcie odpowiednio z bankiem krajowym, instytucją kredytową, oddziałem banku zagranicznego lub zakładem ubezpieczeń, które nie są w tej samej grupie co BUP, umowy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej albo umowy ubezpieczenia.

 

 

 

Warto też zwrócić uwagę na jedną bardzo istotną cechę Biura Usług Płatniczych – może ono wykonywać tylko jeden rodzaj usług płatniczych – świadczyć usługi przekazu pieniężnego (w rozumieniu art. 3 ust. 3 u.u.p.) i musi być to działalność podstawowa, innych usług płatniczych biuro świadczyć nie może.

 

 

 

Jeżeli transakcja płatnicza, którą przeprowadza się w biurze usług płatniczych ma równowartość przekraczającą 15000 euro to jest ona rejestrowana, nawet w przypadku, kiedy jest przeprowadzana przez więcej niż jedną opercje, które mogą wskazywać, że są one ze sobą powiązane i celowo zostały podzielone na operacje o mniejszej wartości aby uniknąć obowiązku rejestracji.

 

 

 

Ważną informacją jest fakt iż średnia całkowitej kwoty transakcji płatniczych z poprzednich 12 miesięcy wykonywanych przez Biuro Usług Płatniczych (w tym przez agentów, za pośrednictwem których biuro to świadczy usługi płatnicze) nie może przekroczyć kwoty 500 000 euro miesięcznie (art. 118 ust. 3 u.u.p. ). Jeżeli zostanie przekroczona ta kwota, Biuro Usług Płatniczych musi albo ograniczyć swoją działalność, albo wystąpić o zezwolenie na świadczenie usług w charakterze instytucji płatniczej.

 

 

 

Okazuje się, że w czasach bankowości internetowej oraz mobilnej ta forma dokonywania stałych płatności, czyli regulowanie ich osobiście zazwyczaj gotówką, ma się całkiem dobrze, więc nie należy bać się konkurencji i spróbować swoich sił w otworzeniu swojego biznesu na rynku finansowym jako Biuro Usług Płatniczych.

 

 

 

Autor: Beata Myśliwiec

 

Strona internetowa: https://multi-finanse.lublin.pl

 

 

 

Czy nadal nie wiesz, jak zbudować wielojęzyczny link?

Musisz wiedzieć, że jest to zasadnicza część SEO, która otwiera stronę internetową dla miliardów ludzi, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi klientami. Wyobraź sobie, że jeśli ważne słowo kluczowe może generować pośpiech w ruchu, to ile to będzie, gdy użytych zostanie kilka słów kluczowych?

Dzięki wielojęzycznemu SEO nie musisz tworzyć nowych treści. Możesz używać tej samej treści w wielu językach, aby Twoja strona uzyskała wyższe rangi. SERP Consultancy może Ci w tym pomóc.

Usługi wielojęzyczne oferowane przez firmę SERP Consultancy

Wielojęzyczne budowanie linków jest jedną z usług SEO oferowanych przez SERP Consultancy. Usługa ta obejmuje:

French link building:
Jeśli chcesz skierować swoją stronę internetową do francuskiej publiczności, to francuska SEO i usługi budowania linków SERP Consultancy mogą być dla Ciebie pomocne. Ponieważ firma specjalizuje się w marketingu cyfrowym, SERP Consultancy rozumie wszystkie parametry, które należy zachować, aby osiągnąć najwyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google.fr, a także w wyszukiwaniach w języku francuskim. W ten sposób firma może pomóc Ci uzyskać najwyższej jakości linki etyczne, dzięki czemu Twoja strona internetowa jest odpowiednia dla docelowych słów kluczowych.

Spanish link building:
Hiszpania jest drugim najbardziej rodzimym językiem na świecie, ale konkurencja z punktu widzenia SEO jest o wiele mniejsza niż strony angielskie. Tak więc, nawet jeśli używasz najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych, to i tak możesz osiągnąć swój cel dzięki strategicznemu i etycznemu SEO poprzez budowanie linków w języku hiszpańskim. Aby zapewnić swojej stronie internetowej najlepszą ekspozycję SEO, SERP Consultancy korzysta tylko ze stron internetowych, które są hostowane w Hiszpanii lub mają .es TLD. Dzięki temu generowane są najwyższej jakości backlinki.

Italian link building:
SERP Consultancy może pomóc w dotarciu do grupy docelowej również dzięki włoskim usługom budowania linków. Aby to zrobić, używane są strony tylko w języku włoskim lub hostowane we Włoszech lub posiadające rozszerzenie domeny .it. Lista włoskich stron internetowych jest następnie umieszczana na krótkiej liście na podstawie wielu istotnych parametrów SEO, takich jak indeksowalność Google i PR, wskaźnik akceptacji, Domain Authority (DA) i Page Authority (PA). Dzięki temu uzyskują Państwo najwyższy możliwy zwrot z inwestycji (ROI).

German link building:
Jako drugi najczęściej używany język ojczysty w Europie, domena .de języka niemieckiego (Deutsch) jest najpopularniejszym ccTLD pod względem liczby rejestracji. Przychodzi ona zaraz po domenie .com w popularności. Tak więc, jest to świetna decyzja, aby ukierunkować się na rynek niemiecki w celu zwiększenia zasięgu Twojej działalności. Niemieckie pakiety budowania linków SERP Consultancy są zaprojektowane tak, aby uzyskać tematycznie jednokierunkowe linki z niemieckojęzycznych stron domen .de.

Russian link building:
Język rosyjski zajmuje piąte miejsce jako najczęściej używany język i ma ponad 144 miliony rodzimych użytkowników. Jednakże, jeśli chodzi o organiczne SEO, rosyjskie strony internetowe muszą się jeszcze zmierzyć z takimi wyzwaniami jak angielskie strony internetowe. Tak więc, firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym, takie jak SERP Consultancy, wybierają budowanie linków do najlepszych rankingów. Wszystkie linki są budowane przy użyciu domen .ru lub stron hostowanych w Rosji lub stron w języku rosyjskim.

Dutch link building:
Chcesz, aby Twoja strona pojawiła się w wyszukiwarkach w języku niderlandzkim? W takim przypadku należy rozważyć skierowanie do holenderskiej grupy odbiorców za pomocą usług budowania linków SERP Consultancy. Możesz otrzymać wysokiej jakości linki z domen NL/BE lub stron internetowych znajdujących się w Belgii lub Holandii lub z holenderskich stron internetowych.

Polish link building:
Słowiański język polski jest używany przez ponad 46 milionów ludzi na całym świecie. Zaraz po rosyjskim jest drugim co do wielkości językiem słowiańskim. Dobrą decyzją jest więc kierowanie reklam na policję do Twojej witryny i możesz to zrobić skutecznie za pomocą Polski link building usługi SERP Consultancy. Linki są budowane za pomocą TLD .pl lub stron hostowanych w Polsce lub w języku polskim.

Aby dowiedzieć się więcej o wielojęzycznych usługach świadczonych przez SERP Consultancy, odwiedź ich oficjalną stronę internetową:

https://www.serp-consultancy.com/.

O SERP Consultancy
SERP Consultancy jest wiodącą firmą marketingu cyfrowego z siedzibą w Indiach, która oferuje różne usługi na całym świecie, takie jak optymalizacja wyszukiwarek, zarządzanie płatnościami za kliknięcie, marketing w mediach społecznościowych i usługi projektowania. Założona w 2010 roku w Kalkucie w Indiach, jest certyfikowaną ISO 9001:2015, szybko rozwijającą się, dynamiczną i zorientowaną na klienta organizacją, która ceni kreatywność, jakość, współpracę, szacunek, uczciwość i zaufanie.

Kontakt:
DN-51, Module No. 814, 8th Floor, Sector V
Saltlake City, Kolkata - 700091, West Bengal, India
Telefon: +91-33-40669366

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Astronomia Nova oraz naszego kolegi z MSP Kazimierza Błaszczaka w Cieszęcinie koło Wieruszowa został wybudowany radioteleskop RT13. Został on pozyskany w 2010 roku, z likwidowanego Centrum Usług Satelitarnych w Psarach koło Kielc. Cztery lata zajęło znalezienie lokalizacji, pozyskanie funduszy, opracowanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, znalezienie wykonawcy, wykonanie fundamentu i instalacji RT. W końcu 12 grudnia 2014 r. została zmontowana konstrukcja radioteleskopu. Ten etap budowy został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Wieruszów.

Pomysłodawcy projektu liczą również na wsparcie sponsorów prywatnych i darczyńców. Do uruchomienia radioteleskopu potrzebują jeszcze około 100tys zł na zakup niezbędnej elektroniki: detektora, odbiornika, sterowania czaszą, komputera oraz remont pomieszczeń i stworzenie Centrum Edukacji Astronomiczno Astronautycznej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Więcej zdjęć z budowy radioteleskopu tutaj http://www.wieras.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=88&Itemid=489.

Solidny fundament pod radioteleskop.

 

 

Montaż czaszy. Najpierw kratownica do której będą przymocowane aluminiowe panele.

 

 

Za pomocą dźwigu ustawiono nogę radioteleskopu na fundamencie. Następnie zamontowano złożoną wcześniej czaszę radioteleskopu.

 

 

Gotowy radioteleskop RT13 w Cieszęcinie koło Wieruszowa

 

 

 

Pierwsza europejska edycja zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge już za nami. Dwudniową rywalizację na symulowanej powierzchni Marsa wygrał zespół SCORPIO z Politechniki Wrocławskiej. Drugie miejsce zajął zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Na trzecim stopniu podium stanął zespół z Egiptu Lunar and Mars Rover Team. Nagrodę za punkty bonusowe otrzymał zespół ROBOCOL z Kolumbii.

 

 

 

Dekoracja najlepszych zespołów odbyła się z duża pompą, przy wielkim zainteresowaniu kibiców i mediów. Puchary, medale i nagrody wręczali miedzy innymi profesor Uniwersytetu Stanforda G Scott Hubbard, były szef NASA Ames oraz Robert Zubrin założyciel i wieloletni prezydent The Mars Society.

 

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn. Sześć z Polskich uczelni i trzy z zagranicznych.

Poniżej tabela wyników.

 

 

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję zawodów European Rover Challenge 2015, które odbędą się ponownie na terenie RCNT w Podzamczu k/Chęcin woj. Świętokrzyskie. Oby tylko pogoda dopisała tak jak w tym roku.

Więcej na temat zawodów na stronie http://roverchallenge.eu/

 

 

Polityka a przestrzeń kosmiczna.

Wykład naszego kolegi Bartosza Smolika z Wydziału nauk Społecznych UWr, odbędzie się we Wrocławiu, 22 września o godz. 12:30 w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (miejsce: Instytut Politologii UWr, ul. Koszarowa 3, bud 2/3, aula A). W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane m.in. podstawowe zagadnienia prawne dotyczące delimitacji przestrzeni kosmicznej, rywalizacji sowiecko-amerykańskiej, obecne „flagowe” europejskie programy kosmiczne - GALLILEO i COPERNICUS.

Poruszone zostaną także sprawy bezpośrednio związane z misją Mars Society Polska, perspektywy powrotu ludzi na Księżyc, a w dalszej kolejności kolonizacji Marsa.

- Czy podbój Marsa będzie odbywać się w duchu nowego „wyścigu kosmicznego” czy raczej współpracy USA, Europy, Chin i Rosji?

- Jaki w tym może być udział prywatnej inicjatywy i organizacji pozarządowych?

- Czy podbój Masa będzie oznaczać kolejny po globalizacji krok w rozwoju ludzkości?

Spróbujemy razem odpowiedzieć na te pytania.

http://www.festiwal.wroc.pl/2014/index.php