Każdego roku kolekcjonerzy sztuki wydają miliony na posiadanie najsłynniejszych obrazów na całym świecie. Ale niektóre obrazy są rzadko sprzedawane, ale kosztują miliony, takie jak Gwieździsta noc Van Gogha czy Monalisa Leonarda da Vinci, ponieważ są wiecznie bezcenne. Są one często umieszczane w muzeach, aby świat mógł je podziwiać. Oto 3 obrazy stworzone przez 3 różnych płodnych i rewolucyjnych artystów, którzy uczynili te dzieła sztuki członkiem na liście 10 najdroższych i najsłynniejszych obrazów świata, jakie kiedykolwiek istniały. Obrazy te robiły wrażenie na ludziach w przeszłości i nadal budzą podziw wśród ludzi w chwili obecnej.

  • Sandro Botticelli "The Birth of Venus"

Jednym z najlepszych dzieł sztuki jest obraz "Narodziny Wenus" słynnego włoskiego malarza Sandro Botticellego. Z dumą mieści się on w słynnej Galerii Uffizi we włoskim mieście Florencja. Ten piękny obraz przedstawia boginię Wenus jako dojrzałą kobietę podnoszącą się z morza, co jest podobne do tego, co zostało opisane w greckiej mikologii. Według legendy Wenus zrodziła się z morskiej piany, dlatego też nazwa obrazu nie przedstawia tego wydarzenia w całości, ponieważ przybyła ona na Cypr stojąc na muszli w tym obrazie. Postać Wenus stworzona przez Sandro Botticellego wskazuje na Wenus de Medici, która jest marmurową rzeźbą z klasycznego antyku w studiowanej przez niego kolekcji Medyceuszy. Sandro Botticelli "Narodziny Wenus" są wykonane z temperą na płótnie, a detal obrazu został wykorzystany jako obraz na jednej z włoskich monet euro.

  • Johannese Vermeer "Dziewczyna z Perłem"

Dziewczyna z perłą" to zachwycający i popularny obraz słynnego holenderskiego malarza Johannesa Vermeera. W ostatnich latach zyskał on dużą popularność i jest w dużej mierze ukochany. Jest bezpieczny i zdrowy w Mauritshuis w Hadze. Wielu uważa, że dziewczyna na obrazie jest jego najstarszą córką, Marią, która miała wtedy około 12 lub 13 lat. Johannes Vermeer "Dziewczyna z Perłą” przedstawia dziewczynkę ubraną w niebieski turban z opadającym materiałem w żółtym kolorze. Pozostałe kolory na obrazie podkreślają perłę, co sprawia, że się ona wyróżnia. Perła jest wspaniałą kreacją cieni, świecących świateł i postrzępionych krawędzi. To, co najbardziej przyciąga ludzi w tym obrazie, poza perłą dziewczyny, to jej ekspresja i poczucie poprzez odosobnione spojrzenie. Jej półotwarte usta sprawiają, że obserwatorzy wierzą, że chce coś zostać, a jej wyjątkowo czerwone i wilgotne usta nadają jej zmysłowy wygląd.

  • Vincent van Gogh "Starry Night"

Gwieździsta noc Vincenta van Gogha jest prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych obrazów na świecie. Wszyscy, także ci, którzy nie są zainteresowani obrazami lub sztuką, w pewnym momencie usłyszeli nazwisko van Gogha lub byli jego świadkami. Vincent van Gogh jest holenderskim malarzem post-impresjonistą, który stworzył to arcydzieło, należące obecnie do stałej kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku. Od 1888 roku malował jako kilka dzieł sztuki, które przypominały obraz Gwieździstą noc. Jeszcze w tym samym roku namalował Gwieździstą Noc nad Rodanem, kolejny podobny obraz. Serię podobnych obrazów nazwał studium gwiaździstego nieba. Vincent van Gogh "Gwiaździsta Noc" został namalowany przez Vincenta van Gogha, gdy przebywał w szpitalu w Saint-Paul-de-Mausole w 1889 roku w Saint-Rémy-de-Provence. Obraz przedstawia nocne niebo nad małym miastem, na którym znajdują się wzgórza z żółtymi gwiazdami na niebie. Vincent van Gogh namalował to dzieło sztuki, gdy znalazł silną potrzebę religii.

Te obrazy są jednymi z najpiękniejszych i nieskazitelnych dzieł sztuki, które nigdy nie zostaną zapomniane.