MSP przechodzi reorganizację. 30.09.2006 wybrano nowy zarząd, przyjęto nową strategię i projekty. Obecnie na ukończeniu jest nowy serwis www.marssociety.pl (wersja w budowie, poszukujemy redaktorów).

Pragniemy zaprosić Państwa do czynnego włączenia się w działania MSP i naszych partnerów, potwierdzenia członkostwa lub współpracy na zasadzie sympatyka lub wolontariusza.

Będziemy wdzięczni za:

 1. Kontakt potwierdzający gotowość odnowienia/nawiązania współpracy.
 2. Odwiedzenie nowej strony www i włączenie się do dyskusji na naszym forum.
 3. W przypadku członków - wyrażenie zgody na zamieszczenie Państwa informacji kontaktowych (z telefonem i/lub adresem e-mail – prosimy o aktualizację) w strefie serwisu www dostępnej dla członków. Ma to na celu zdynamizowanie i decentralizację działań.
 4. Zgłoszenie chęci otrzymywania wznowionego newslettera.
 5. Zapisywanie się do MSP i/lub opłacenie składek.
 6. Zgłoszenie chęci uczestnictwa w którymś z zaplanowanych projektów.
 7. Zgłaszanie własnych projektów i propozycji.

Zaplanowane projekty:

 1. Duża impreza popularno-naukowa (‘festiwal’) podsumowująca dorobek MSP, polskiego uczestnictwa w symulacjach MS i prezentująca projekty związane z Marsem. Potrzebni organizatorzy.
 2. Redakcja serwisu www. Potrzebni redaktorzy i korektorzy (przede wszystkim działy newsów, ale nie tylko).
 3. Baza danych dostępnych w Polsce materiałów związanych z Marsem i astronautyką. Potrzebne osoby do kwerend bibliotecznych i uporządkowania bazy.
 4. Koordynacja współpracy z uczelniami i instytucjami naukowymi, z dużym naciskiem na środowiska studenckie. Stworzenie bazy danych proponowanych tematów prac dyplomowych ze wszystkich dziedzin, nawiązujących do problematyki badań i eksploracji Marsa. Potrzeby koordynator.
 5. Koordynacja współpracy ze szkołami i organizacjami młodzieżowymi. Potrzebny koordynator.
 6. Baza danych polskich i europejskich firm stanowiących potencjalnych sponsorów dla projektów astronautycznych. Potrzebne osoby do kwerend adresowych i uporządkowania bazy oraz prowadzenia rozmów (wymagane doświadczenie w PR).
 7. Organizacja prezentacji projektu MPV i Stowarzyszenia w różnych miastach Polski. Potrzebni organizatorzy i prezenterzy.
 8. Pomoc przy projekcie MPV.
 9. Wolontariat. Potrzebny koordynator.
 10. Projekty graficzne – opracowanie logo, grafiki/animacje/wizje artystyczne pojazdu MPV dla celów reklamowych, ścienny kalendarz marsjański (ze zdjęciami MER), ścienna mapa Marsa. Potrzebni graficy/plastycy.
 11. Kontakty z narodowymi oddziałami MS. Potrzebny koordynator ze znajomością języków i bieżącym kontaktem mailowym/telefonicznym.
 12. Koordynacja spraw członkowskich – opracowanie programu pozyskiwania nowych członków. Potrzebny koordynator.

 

Zmiany personalne w MSP:

Zarząd: Mateusz Józefowicz (prezes, Toruń), Jerzy Mielczarek (wiceprezes ds. finansowych, Piotrków Trybunalski), Krzysztof Biernacki (wiceprezes ds. naukowych, Wrocław).

Komisja rewizyjna: Piotr Moskal (Warszawa), Andrzej Kotarski (Warszawa)

Webmasterzy serwisu www: Marek Osipowicz (Rzeszów), Maciej Koman (Łódź).

 

Sprawozdanie z ostatniej aktywności członków i sympatyków:

 1. MPV był prezentowany w ramach Dni Przyjaźni Polsko-Niemieckiej na wystawie w Urzędzie Patentowym RP.
 2. Powstał scenariusz ‘festiwalu marsjańskiego’, trwają rozmowy ze sponsorami.
 3. MSP jest opiekunem merytorycznym gry negocjacyjnej Columbia Memorial Negotiations (http://www.columbia.edu.pl/)
 4. Nawiązaliśmy kontakt z Janem Kozickim, autorem architektonicznego projektu bazy marsjańskiej (http://janek.kozicki.pl/base.php), MSP realizuje tłumaczenie tej pracy na angielski.
 5. Dejmos – nasz współpracownik mieszkający w Niemczech przystąpił do organizacji projektu edukacyjnego z dziedziny robotyki, w którym mają wziąć udział grupy z Polski i z Niemiec. Koordynuje kontakty z niemieckim oddziałem MS.
 6. Zgłoszono informacje o reorganizacji MSP na europejskiej konwencji Mars Society, mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli wysłać delegację, która pochwali się jakimiś postępami.
 7. Wprowadzono kosmetyczne zmiany statutowe i złożono w sądzie wniosek o przyznanie MSP statusu Organizacji Pożytku Publicznego.

 

Serdecznie zapraszamy do włączenia się w nasze działania. Liczymy na Państwa zaangażowanie i chęć udowodnienia, że Polacy też chcą uczestniczyć w największej przygodzie ludzkości.

Z pozdrowieniami 

Mateusz Józefowicz
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.