18 lutego odbędzie się konferencja TEDxPoznań 2012, na której, według programu, w trzecim bloku tematycznym wystąpi też Mateusz Józefowicz i opowie "O habitacie" czyli o projekcie, który na stronie MSP bywa też nazywany "Bazą marsjańską" (link) i ogólnie o eksploracji Marsa. Do 3 lutego można próbować zdobyć darmową wejściówkę na TEDxPoznań, rejestrując się na stronie organizatorów (link).

Logo TEDxPOznan

Konferencje TEDx wywodzą się od TED (link) - organizowanej od 1984 roku serii konferencji Technology, Entertainment, Design (Technologia, Rozrywka, Projektowanie), która z czasem objęła zasięgiem coraz więcej dziedzin i tematów, rozrosła się w potężną inicjatywę, a w internecie może najbardziej znana jest z tego, że filmy z prelekcji umieszczane są na otwartych licencjach prawnoautorskich na stronie TED. W ramach te inicjatywy działa też projekt tłumaczenia napisów do nagrań z TED na wiele języków (w tym polski).

TEDx to określenie niezależnych konferencji, niezwiązanych bezpośrednio z TED ale realizowanych na udzielonej przez TED licencji i podzielających filozofię Ideas worth spreading (czyli prezentowania "pomysłów, które warto propagować"). Mamy nadzieję, że po poznańskiej konferencji zostaną udostępnione pełne nagrania wystąpień, dzięki czemu także ci, którzy nie dotrą do Poznania, będą się mogli dowiedzieć, co można tam było usłyszeć na temat habitatu i Marsa.

Aktualizacja: rejestracja chętnych na wejściówki na TEDxPoznań 2012 została przedłużona do 5 lutego włącznie.