Pozostałe

Czy nadal nie wiesz, jak zbudować wielojęzyczny link?

Musisz wiedzieć, że jest to zasadnicza część SEO, która otwiera stronę internetową dla miliardów ludzi, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi klientami. Wyobraź sobie, że jeśli ważne słowo kluczowe może generować pośpiech w ruchu, to ile to będzie, gdy użytych zostanie kilka słów kluczowych?

Dzięki wielojęzycznemu SEO nie musisz tworzyć nowych treści. Możesz używać tej samej treści w wielu językach, aby Twoja strona uzyskała wyższe rangi. SERP Consultancy może Ci w tym pomóc.

Usługi wielojęzyczne oferowane przez firmę SERP Consultancy

Wielojęzyczne budowanie linków jest jedną z usług SEO oferowanych przez SERP Consultancy. Usługa ta obejmuje:

French link building:
Jeśli chcesz skierować swoją stronę internetową do francuskiej publiczności, to francuska SEO i usługi budowania linków SERP Consultancy mogą być dla Ciebie pomocne. Ponieważ firma specjalizuje się w marketingu cyfrowym, SERP Consultancy rozumie wszystkie parametry, które należy zachować, aby osiągnąć najwyższe pozycje w wyszukiwarkach internetowych, takich jak Google.fr, a także w wyszukiwaniach w języku francuskim. W ten sposób firma może pomóc Ci uzyskać najwyższej jakości linki etyczne, dzięki czemu Twoja strona internetowa jest odpowiednia dla docelowych słów kluczowych.

Spanish link building:
Hiszpania jest drugim najbardziej rodzimym językiem na świecie, ale konkurencja z punktu widzenia SEO jest o wiele mniejsza niż strony angielskie. Tak więc, nawet jeśli używasz najbardziej konkurencyjnych słów kluczowych, to i tak możesz osiągnąć swój cel dzięki strategicznemu i etycznemu SEO poprzez budowanie linków w języku hiszpańskim. Aby zapewnić swojej stronie internetowej najlepszą ekspozycję SEO, SERP Consultancy korzysta tylko ze stron internetowych, które są hostowane w Hiszpanii lub mają .es TLD. Dzięki temu generowane są najwyższej jakości backlinki.

Italian link building:
SERP Consultancy może pomóc w dotarciu do grupy docelowej również dzięki włoskim usługom budowania linków. Aby to zrobić, używane są strony tylko w języku włoskim lub hostowane we Włoszech lub posiadające rozszerzenie domeny .it. Lista włoskich stron internetowych jest następnie umieszczana na krótkiej liście na podstawie wielu istotnych parametrów SEO, takich jak indeksowalność Google i PR, wskaźnik akceptacji, Domain Authority (DA) i Page Authority (PA). Dzięki temu uzyskują Państwo najwyższy możliwy zwrot z inwestycji (ROI).

German link building:
Jako drugi najczęściej używany język ojczysty w Europie, domena .de języka niemieckiego (Deutsch) jest najpopularniejszym ccTLD pod względem liczby rejestracji. Przychodzi ona zaraz po domenie .com w popularności. Tak więc, jest to świetna decyzja, aby ukierunkować się na rynek niemiecki w celu zwiększenia zasięgu Twojej działalności. Niemieckie pakiety budowania linków SERP Consultancy są zaprojektowane tak, aby uzyskać tematycznie jednokierunkowe linki z niemieckojęzycznych stron domen .de.

Russian link building:
Język rosyjski zajmuje piąte miejsce jako najczęściej używany język i ma ponad 144 miliony rodzimych użytkowników. Jednakże, jeśli chodzi o organiczne SEO, rosyjskie strony internetowe muszą się jeszcze zmierzyć z takimi wyzwaniami jak angielskie strony internetowe. Tak więc, firmy zajmujące się marketingiem cyfrowym, takie jak SERP Consultancy, wybierają budowanie linków do najlepszych rankingów. Wszystkie linki są budowane przy użyciu domen .ru lub stron hostowanych w Rosji lub stron w języku rosyjskim.

Dutch link building:
Chcesz, aby Twoja strona pojawiła się w wyszukiwarkach w języku niderlandzkim? W takim przypadku należy rozważyć skierowanie do holenderskiej grupy odbiorców za pomocą usług budowania linków SERP Consultancy. Możesz otrzymać wysokiej jakości linki z domen NL/BE lub stron internetowych znajdujących się w Belgii lub Holandii lub z holenderskich stron internetowych.

Polish link building:
Słowiański język polski jest używany przez ponad 46 milionów ludzi na całym świecie. Zaraz po rosyjskim jest drugim co do wielkości językiem słowiańskim. Dobrą decyzją jest więc kierowanie reklam na policję do Twojej witryny i możesz to zrobić skutecznie za pomocą Polski link building usługi SERP Consultancy. Linki są budowane za pomocą TLD .pl lub stron hostowanych w Polsce lub w języku polskim.

Aby dowiedzieć się więcej o wielojęzycznych usługach świadczonych przez SERP Consultancy, odwiedź ich oficjalną stronę internetową:

https://www.serp-consultancy.com/.

O SERP Consultancy
SERP Consultancy jest wiodącą firmą marketingu cyfrowego z siedzibą w Indiach, która oferuje różne usługi na całym świecie, takie jak optymalizacja wyszukiwarek, zarządzanie płatnościami za kliknięcie, marketing w mediach społecznościowych i usługi projektowania. Założona w 2010 roku w Kalkucie w Indiach, jest certyfikowaną ISO 9001:2015, szybko rozwijającą się, dynamiczną i zorientowaną na klienta organizacją, która ceni kreatywność, jakość, współpracę, szacunek, uczciwość i zaufanie.

Kontakt:
DN-51, Module No. 814, 8th Floor, Sector V
Saltlake City, Kolkata - 700091, West Bengal, India
Telefon: +91-33-40669366

Dzięki staraniom Stowarzyszenia Astronomia Nova oraz naszego kolegi z MSP Kazimierza Błaszczaka w Cieszęcinie koło Wieruszowa został wybudowany radioteleskop RT13. Został on pozyskany w 2010 roku, z likwidowanego Centrum Usług Satelitarnych w Psarach koło Kielc. Cztery lata zajęło znalezienie lokalizacji, pozyskanie funduszy, opracowanie projektu, uzyskanie pozwolenia na budowę, znalezienie wykonawcy, wykonanie fundamentu i instalacji RT. W końcu 12 grudnia 2014 r. została zmontowana konstrukcja radioteleskopu. Ten etap budowy został sfinansowany z Budżetu Obywatelskiego Gminy Wieruszów.

Pomysłodawcy projektu liczą również na wsparcie sponsorów prywatnych i darczyńców. Do uruchomienia radioteleskopu potrzebują jeszcze około 100tys zł na zakup niezbędnej elektroniki: detektora, odbiornika, sterowania czaszą, komputera oraz remont pomieszczeń i stworzenie Centrum Edukacji Astronomiczno Astronautycznej. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy.

Więcej zdjęć z budowy radioteleskopu tutaj http://www.wieras.pl/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=88&Itemid=489.

Solidny fundament pod radioteleskop.

 

 

Montaż czaszy. Najpierw kratownica do której będą przymocowane aluminiowe panele.

 

 

Za pomocą dźwigu ustawiono nogę radioteleskopu na fundamencie. Następnie zamontowano złożoną wcześniej czaszę radioteleskopu.

 

 

Gotowy radioteleskop RT13 w Cieszęcinie koło Wieruszowa

 

 

 

Pierwsza europejska edycja zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge już za nami. Dwudniową rywalizację na symulowanej powierzchni Marsa wygrał zespół SCORPIO z Politechniki Wrocławskiej. Drugie miejsce zajął zespół IMPULS z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Na trzecim stopniu podium stanął zespół z Egiptu Lunar and Mars Rover Team. Nagrodę za punkty bonusowe otrzymał zespół ROBOCOL z Kolumbii.

 

 

 

Dekoracja najlepszych zespołów odbyła się z duża pompą, przy wielkim zainteresowaniu kibiców i mediów. Puchary, medale i nagrody wręczali miedzy innymi profesor Uniwersytetu Stanforda G Scott Hubbard, były szef NASA Ames oraz Robert Zubrin założyciel i wieloletni prezydent The Mars Society.

 

W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn. Sześć z Polskich uczelni i trzy z zagranicznych.

Poniżej tabela wyników.

 

 

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję zawodów European Rover Challenge 2015, które odbędą się ponownie na terenie RCNT w Podzamczu k/Chęcin woj. Świętokrzyskie. Oby tylko pogoda dopisała tak jak w tym roku.

Więcej na temat zawodów na stronie http://roverchallenge.eu/

 

 

Polityka a przestrzeń kosmiczna.

Wykład naszego kolegi Bartosza Smolika z Wydziału nauk Społecznych UWr, odbędzie się we Wrocławiu, 22 września o godz. 12:30 w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki (miejsce: Instytut Politologii UWr, ul. Koszarowa 3, bud 2/3, aula A). W trakcie wykładu zostaną zaprezentowane m.in. podstawowe zagadnienia prawne dotyczące delimitacji przestrzeni kosmicznej, rywalizacji sowiecko-amerykańskiej, obecne „flagowe” europejskie programy kosmiczne - GALLILEO i COPERNICUS.

Poruszone zostaną także sprawy bezpośrednio związane z misją Mars Society Polska, perspektywy powrotu ludzi na Księżyc, a w dalszej kolejności kolonizacji Marsa.

- Czy podbój Marsa będzie odbywać się w duchu nowego „wyścigu kosmicznego” czy raczej współpracy USA, Europy, Chin i Rosji?

- Jaki w tym może być udział prywatnej inicjatywy i organizacji pozarządowych?

- Czy podbój Masa będzie oznaczać kolejny po globalizacji krok w rozwoju ludzkości?

Spróbujemy razem odpowiedzieć na te pytania.

http://www.festiwal.wroc.pl/2014/index.php

and

14th EUROPEAN MARS SOCIETY CONFERENCE

Call for Papers

September 5-7 2014 
Regional Science-Technology Centre, Podzamcze (near Chęciny), Świętokrzyskie Voivodeship, Poland

Mars Society Polska invites all those interested to submit paper abstracts for the 14th European Mars Society Conference on the topic “Humans in Space”. Subjects can include all matters associated with human presence in space, with papers exploring issues related to medicine, education and entrepreneurship being particularly welcome.
Abstracts of no more than 400 words should be sent by June 10th 2014 to: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Planned conference sessions:

 

 • Medicine – in the context of a manned Mars mission and current human spaceflight in general, as well as discussing the potential to use space medicine discoveries to benefit global medicine.
 • Education – all issues related to educating future Mars explorers.
 • Entrepreneurship – all issued surrounding innovation for space, especially as it influences our creativity and the development of breakthrough technologies. Topics in this session may include both commercial and academic enterprise.

 

Within the framework of the European Mars Society Conference we’ll arrange additional activities for The Mars Society members and guests. Full details, including the full speaker itinerary, hotel, transportation and social activities schedule will be posted online in the coming weeks and months. For general inquiries, please contact: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Registration instruction for all non-speaker and speaker participants:

 • Please support EMC as a Mars Society Polska’s statutory activity by donating a sum of 50 EUR. This donation will allow us to organize and offer you an all-inclusive EMC package: EMC participation, EMC catering, EMC social events, admission to the European Rover Challenge audience area.
 • Please add “MSP Donation [your name]” in the headline/transfer title.
 • Donations should be transferred to:
  Account number: 64 1750 0012 0000 0000 2354 9387 Reiffeisen Bank Polska S.A.,
  Mars SocietyPolska, Bartycka 18 A, 00-­‐716 Warszawa, Poland
  or
  Paypal: mailto:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • To complete the registration process, please send us an email with a confirmation of your donation, including your name, and the date of completion of the money transfer to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • If you want to donate upon arrival, please send a confirmation email to Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. with the topic “EMC registration with donation upon arrival” and your details in the message. For a guaranteed all-inclusive event package, guests donating upon arrival should donate 60 EUR.

To był pracowity i obfitujący w wydarzenia rok. Rok, w którym zapadła decyzja o organizacji w Polsce zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge. Rozpoczęte zostały również przygotowania tego ogromnego przedsięwzięcia.

Poniżej, jeszcze nie kompletna, lista wydarzeń w których braliśmy udział lub byliśmy ich organizatorami.

21.04.2013 ASTROBOT finał konkursu astronautycznego dla gimnazjalistów, zorganizowanego wspólnie przez MSP i Krajowy fundusz na rzecz dzieci. Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd na Florydę do Centrum Kosmiczne im. J. F. Kennedy’ego

15.05.2013 Konferencja prasowa przed wyjazdem polskich zespołów na zawody URC 2013. Centrum Nauki Kopernik, Warszawa. MSP przybliżyło historię udziału polskich zespołów w zawodach URC. Zespoły z Politechniki Rzeszowskiej, Wrocławskiej i Białostockiej omówiły swoje konstrukcje i zaprezentowały je w terenie. http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=291:konferencja-prasowa-urc2013-relacja&catid=43:urc-2013&Itemid=89

24.05.2013 II Noc Robotów, Warszawa, Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów (PIAP) godz. 17.00 – 24.00. Stanowisko wystawowe MSP, na którym prezentowano dotychczasowe osiągnięcia Polskich zespołów w zawodach URC i wkład naszego stowarzyszenia w ich sukcesy. Promowano udział 3 polskich zespołów w tegorocznej edycji zawodów. http://www.nocrobotow.pl/pl/

31.05-02.06 Zawody University Rover Challenge 2013, z udziałem 3 zespołów z Polski, zakończone wielkim sukcesem.

 • Hyperion z Politechniki Białostockiej, 1 miejsce
 • ScorpioIII z Politechniki Wrocławskiej, 2 Miejsce
 • SKNL Rover Team z Politechniki Rzeszowskiej, 9 miejsce

Relacja na stronie Mars Society Polska http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=section&layout=blog&id=5&Itemid=41

08.06.2013 Piknik Naukowy Dzień Odkrywców, Rzeszów. Stanowisko wystawowe MSP, na którym informowano o wielkim sukcesie polskich zespołów w tegorocznej edycji zawodów URC, czyli o podwójnym zwycięstwie. Prezentowano dotychczasowe osiągnięcia polskich zespołów w tych zawodach i wkład naszego stowarzyszenia w ich sukcesy oraz plany organizacji zawodów łazików marsjańskich w Polsce. http://www.dzienodkrywcow.pl/

Czerwiec 2013 Mars One, Nasz Kolega z Mars Society Polska - pan Kazimierz Błaszczak zgłosił swoją kandydaturę do programu Mars One, podróży na Marsa w jedną stronę. http://applicants.mars-one.com/profile/615a36b8-0fd8-4852-9bcf-c787cf6893b5

Lipiec, 2013 Udział w konsultacjach Ministerstwa Gospodarki w sprawie Krajowego Planu Rozwoju Sektora Kosmicznego. http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=305:stanowisko-msp-o-polskim-sektorze-kosmicznym&catid=14:pozostae&Itemid=49

 

Sierpień 2013 Magma-Laser. Rozpoczęcie projektu budowy manipulatora do obsługi detektora L.I.F.E., który zostanie zainstalowany na robocie Magma White. Projekt realizowany wspólnie przez MSP, ABM Space Education, Uniwersytet w Innsbrucku i Austriackie Forum Kosmicznego w ramach programu polsko-austriackiej współpracy naukowej. http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=306:azik-magma-white-z-przyrzdem-life&catid=14:pozostae&Itemid=49

08.10.2013 World Space Week. Toruń, Wienerberger. Mars Society Polska i ABM Space Education wzięły udział w międzynarodowym projekcie World Space Week. koordynowanym przez Austriackie Forum Kosmiczne OEWF z centrum kontroli w Innsbrucku. Dzieci ze szkół z polski i zagranicy brały udział w symulowanej misji marsjańskiej, sterując zdalnie łazikiem Magma White. http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=310:europejskie-zawody-azikow-w-polsce&catid=14:pozostae&Itemid=49

08.10.2013 Konferencja prasowa ERC. Toruń, Wienerberger. MSP oficjalnie ogłosiło plan organizacji europejskiej edycji zawodów łazików marsjańskich European Rover Challenge 2014. Program przygotowań do ERC jest wspierany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

08.-09.10.2013 IV Sieradzka Konferencja Kosmiczna Dziedzictwo Arego Szternfelda. Ziemia widziana z kosmosu”. Prezentacja łazika M4X przeznaczonego do celów edukacyjnych. http://muzeum-sieradz.com.pl/?p=1183

08.10.2014 Walne Zebranie Mars Society Polska, Toruń.

17.10.2013 udział w konferencji Communicating Astronomy with the Public, Warszawa, Centrum Nauki Kopernik. Wystąpienie pt. „ReMY: An Internet Analog Mars Rover Mission by ABM SE” dotyczące projektu edukacyjnego ReMY realizowanego wspólnie przez firmę ABM Space Education i MSP. http://www.communicatingastronomy.org/cap2013/

25-27.10.2013 13th European Mars Society Conference EMC13, Paryż. Wystąpienie MSP poświęcone udziałowi polskich zespołów w zawodach URC oraz misjach łazika Magma White w austriackim Dachstein i na pustyni w Maroko. Aktywna promocja zawodów ERC 2014. http://www.planete-mars.com/information-emc13/?doing_wp_cron

05 -06.12.2013 Konferencja Meet The Space Kraków, Przedstawiciel MSP Pan Kazimierz Błaszczak omówił projekt Mars One, lotu na Marsa w jedna stronę, którego jest uczestnikiem. http://www.meetthespace.org/

Grudzień. 2013. Ogłoszono drugą edycję konkursu dla gimnazjalistów ASTROBOT. http://astrobot.pl/

22.11.20013 Konferencja naukowa "Polska w Kosmosie wczoraj, dziś, jutro" Warszawa Muzeum Techniki. Wystąpienie MSP pt. "Miejsce NGO w polskim sektorze kosmicznym, na podstawie działalności Mars Society Polska”. http://www.naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,397819,o-polskiej-astronautyce-na-spotkaniu-w-warszawie.html

30.11.2013 Walne Zebranie Mars Society, drugi termin. Wrocław

Cykl spotkań promujących zawody ERC 2014 na polskich uczelniach

 

28.11.2013 Politechnika Lubelska

30.11.2013 Politechnika Wrocławska

06.12.2013 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie,

10.01.2014 Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie,

16.01.2014 Politechnika Poznańska

23.01.2014 Politechnika Częstochowska

03.02 2014 Politechnika Świętokrzyska w Kielcach

03.02.2014 Konferencja prasowa ERC. Ogłoszono na niej organizację imprezy European Rover Challenge na terenie RCNT w Podzamczu koło Chęcin, w dniach 5-7 września 2014 r. Konferencja była połączona z podpisaniem dokumentu potwierdzającego organizację European Rover Challenge w Świętokrzyskiem przez, Marszałków województwa świętokrzyskiego Adama Jarubasa i Jana Maćkowiaka oraz prezesa Mars Society Polska Mateusza Józefowicza. http://www.marssociety.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=315:european-rover-challenge-2014&catid=14:pozostae&Itemid=49

Konferencja prasowa odbyła się już w 2014 r. ale jest wydarzeniem, które w symboliczny sposób podsumowuje nasze starania na rzecz organizacji zawodów ERC w Polsce.

Drodzy Konstruktorzy Łazików!

Rejestracja do konkursu European Rover Challenge jest już otwarta! Zapraszamy na stronę zawodów: http://www.roverchallenge.eu/

Pierwsze zespoły już się zgłaszają - między innymi z Egiptu, Indiii, Niemiec i Polski.

 

Dear Rover Designers!

Registration for European Rover Challenge is now open! Please visit the challenge site: http://www.roverchallenge.eu/

First teams are already registering - from Egypt, Germany, India and Poland, among others.

 

Powodzenia/Good Luck

World Space Week event and press conference

On the 8th of October 2013, ABM Space Education and Mars Society Polska organised a joint event for World Space Week, which is globally coordinated this year by the Austrian Space Forum (OeWF), from their “mission control centre” in Innsbruck (the PolAres Spacesuit Laboratory).

On the grounds of a Wienerberger brick factory in Torun, some event participants were given a chance to control the Magma White rover with a mounted LIFE laser detector. Our hosts graciously helped us transform the huge piles of red clay, used for brick making, into a mock Martian surface. The results were better than we expected – the terrain was perfectly suited for the tasks we had planned for the participants and looked quite extraterrestrial.

With the help of the “mission control” in Innsbruck we also contacted a school in India and let the pupils take control of the rover in a simulated Martian research mission we had planned for them. Furthermore, the journalists assembled at the press conference had a chance to talk to the World Space Week coordinator Gernot Groemer, who told us that, at that point, over 120,000 people had taken part in Space Week events around the world.

We also established a live connection with the participants of the 4th Space Conference in Sieradz, where members of Mars Society Polska and ABM Space Education gave talks and showcased the Magma4kids educational rover.

Most importantly, however, we unveiled our plans to host…

The European Rover Challenge

The European Rover Challenge, or ERC, is an international competition organised by Mars Society Polska, ABM Space Education and the Austrian Space Forum. Institutions of higher education can form teams of students, graduates and faculty to enter the contest – the challenge is to design, construct and operate a rover that will most successful complete a number of Mars-exploration themed tasks designed by the organisers (inspired by the University Rover Challenge conducted by The Mars Society in the US).

The teams will have to face five tasks during the three day challenge: presenting their rover to the judges, terrain traversal, servicing a mock-up piece of equipment, assisting an astronaut, and obtaining and handling a research sample. In contrast to the tasks at the American URC, during one of the practical tasks the teams will have to control the rover off-site, from their academic institution.

Since, unlike the URC which takes place in the Utah desert, the ERC will be staged “closer to home(s)”, we plan to provide a space for on-site spectators, and transmit the event through digital media. We want to transform the Challenge from a relatively closed event, known only to hardcore enthusiasts, into an opportunity for reaching a wider audience, including the general public, non-participating students, teens and even children, to inspire more interest in space exploration. As a consequence, the ERC will be accompanied by a an educational event intended for the younger and less experienced fans of robotics and astronautics.

More information about the ERC will be soon made available on the MSP website and a separate website dedicated to the ERC. The detailed rules of the challenge should be released shortly. Currently, we are looking for the best location to host the first edition of the ERC and for sponsors who would want to support this ambitious undertaking.

To promote participation in the Challenge, we are planning a number of meetings with students, in universities across Poland. Furthermore, the event will be promoted through other European chapters of The Mars Society and partner organisations, to reach students throughout Europe. The Polish Ministry of Science and Higher Education is helping us by generously providing some funds for event promotion.

There is a lot of work ahead and we welcome anyone willing to help make ERC a reality. We are hoping to motivate the student teams from Poland and the rest of Europe to prepare great rovers for the Challenge – to make the ERC a smashing success.

Ósmego października na terenie czerwonej niczym Mars toruńskiej kopalni Wienerberger odbędzie się wyjątkowa symulacja marsjańska z łazikiem Magma White. Trzy szkoły, w tym z Polski i z Indii, a następnie uczestnicy IV Sieradzkiej Konferencji Kosmicznej zdalnie połączą się przez Internet z łazikiem ABM SE i wykonają kilka zadań według starannie opracowanego, prostego ale wymagającego scenariusza. Misja przewiduje trzy zdania terenowe oraz procedurę diagnostyczno-ratunkową na wypadek awarii robota. Wydarzenie odbywa się w ramach World Space Week, we współpracy z Austriackim Forum Kosmicznym OEWF. Misja dla szkół to ćwiczenie przed przyszłą europejską edycją konkursu łazików marsjańskich oraz test dla ogólnopolskiego, permanentnego programu edukacji kosmicznej dla gimnazjów i liceów, dla którego ABM SE i MSP poszukują obecnie strategicznego partnera. Symulacji towarzyszyć będzie konferencja prasowa realizowanego przez MSP i wspieranego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego programu rozwoju polskich studenckich łazików marsjańskich oraz pokaz laserowego detektora L.I.F.E., budowanego wspólnie przez MSP, ABM SE i Uniwersytet w Innsburcku, w ramach programu współpracy polsko-austriackiej. Pokazy w terenie są możliwe dzięki uprzejmości polskiego oddziału firmy Wienerberger. Prace nad robotem Magma White tradycyjnie wspierają też TME i Archimedes.

 

Szanowni Państwo!

Nasz Kolega z Mars Society Polska - pan Kazimierz, z końcem czerwca zgłosił swoją kandydaturę do programu Mars One, czyli podróży na Marsa w jedną stronę w roku 2023r. Aplikacja została przyjęta przez centralę w Holandii.

Swoje aplikacje złożyło 165 tyś osób z całego świata, w tym 23 z Polski. Do drugiego etapu kwalifikacji przejdą osoby, które zdobędą najwięcej punktów. W związku z tym nasz kolega zwraca się do wszystkich z serdeczną prośbą o zagłosowanie i ocenę swojej aplikacji. Głosuje się poprzez kliknięcie jednej z 5 gwiazdek na stronie aplikacji. Im bardziej w prawo, tym więcej punktów.

Twórca Mars One - Bas Lansdorp był obecny na tegorocznej konwencji The Mars Society w Boulder, gdzie miał swoje wystąpienie. Projekt zyskał przychylność Roberta Zubrina i wszystkich delegatów.

Bezpośredni link do aplikacji pana Kazimierza: 
http://applicants.mars-one.com/profile/615a36b8-0fd8-4852-9bcf-c787cf6893b5

Link do aplikacji wszystkich kandydatów z Polski: 
http://applicants.mars-one.com/?sex=&minimumAge=&maximumAge=&country=PL&language=&rating=

Mars Society Polska, wspólnie z ABM Space Education i Uniwersytetem w Innsbrucku uczestniczy w projekcie Magma-Laser, finansowanym przez Ministerstwo Nauki Austrii w ramach programu polsko-austriackiej współpracy naukowej. Członkowie MSP, we współpracy z pracownikami ABM Space Education, Uniwersytetu w Innsbrucku i Austriackiego Forum Kosmicznego opracowują manipulator do obsługi detektora L.I.F.E., który zostanie zainstalowany na robocie Magma White rozwijanym przez ABM SE. Pierwsze testy współpracy tego łazika z L.I.F.E. zostały już przeprowadzone w lutym podczas misji na Saharze, jednak teraz budowany jest bardziej zaawansowany system manipulacji, który umożliwi pełniejsze wykorzystanie detektora. L.I.F.E. to urządzenie emitujące wiązkę laserową w celu wzbudzenia fluorescencji w organizmach żywych zawierających chlorofil. Urządzenie jest testowane w różnorodnych warunkach, od pustyń, po Arktykę. Metoda rozwijana jest z myślą o misjach marsjańskich w poszukaniu życia. Testy integracji detektora z robotem przeprowadzone zostaną we wrześniu w jaskiniach w Austrii. Na październik planowana jest też międzynarodowa prezentacja systemu w ramach Międzynarodowego Tygodnia Kosmicznego.