Na marzec 2008 Mars Society Deutschland (MSD) planuje przeprowadzenie istotnego testu o nazwie MIRIAM, w ramach programu balonu marsjańskiego Archimedes.
Podczas testu model Archimedesa w skali 1:2,5 zostanie wystrzelony z bazy rakietowej Kiruna-ESRANGE w Szwecji. Pocisk balistyczny REXUS wyniesie go na wysokość 150 km, gdzie nastąpi realizacja scenariusza wyprawy: oddzielenie ładunku, uwolnienie i napełnienie balonu i wreszcie manewr wejścia w atmosferę. Kontrolę nad testem sprawować będzie centrum kontroli lotów DRL w Niemczech. Mars Society zaprasza do udziału w tym unikalnym w europejskiej skali wydarzeniu. Program obejmuje odprawę przed startem, zwiedzenie dostępnej części ESRANGE, start rakiety i spotkanie podsumowujące po wystrzeleniu. Podróż do Szwecji na koszt własny - MS dostarcza wszelkich informacji dotyczących pobytu.
Zainteresowane osoby prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. W przypadku dużego zainteresowania w Polsce planujemy zorganizowanie wyjazdu grupowego w ramach TURYSTYKI KOSMICZNEJ. MSD zastrzega prawo do zmiany terminu lub odwołania startu - ze względu na specyfikę wszystkich misji tego rodzaju. Dokładne terminy podane zostaną zaraz po ich ustaleniu. MSP zastrzega sobie odpowiednio długi czas odpowiedzi na maile od zainteresowanych osób.