Twarz na Marsie

 • sensimilia
 • sensimilia's Avatar Topic Author
12 years 4 months ago #4787 by sensimilia
sensimilia created the topic: Twarz na Marsie
witam
co sądzicie o sławnej face on mars?
na youtube można znaleźć sporo przekonujących filmów na ten temat - również na temat innych formacji, które wyglądają na sztuczne
prawdopodobieństwo powstania czegoś tak przypominającego fizjonomię bez ingerencji istot inteligentnych wydaje się baaardzo znikome
oto link do jednego z filmów

proszę o komentarze
pozdrawiam

Please Zaloguj to join the conversation.

 • astrooman
 • astrooman's Avatar
12 years 4 months ago #4788 by astrooman
astrooman replied the topic: Re: Twarz na Marsie
Moim zdaniem prawdopodobieństwo, że te twory powstały w wyniku działania obcej cywilizacji są bliskie "0".
Co do twarzy, to mózg ludzki posiada pewną "umiejętność". Polega ona na tym, że często, nawet niepowiązane niczym kształty są postrzegane jako ludzkie twarze. Zostało to udowodnione podczas pewnego eksperymentu, gdzie grupie badanych pokazywano naniesione na kartki, zwykłe, czarne plamy. Zdecydowana część badanych dostrzegła w owych kształtach właśnie twarze.
Inną sprawą jest fakt, że podświadomie jednak chcemy zobaczyć "twarz" na powierzchni Marsa.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar
12 years 4 months ago #4789 by Artur Modliborski
Artur Modliborski replied the topic: Re: Twarz na Marsie
Zobaczcie zdjęcie tego wzgórza zrobione przez MRO gwarantuje głębokie rozczarowanie!

Please Zaloguj to join the conversation.

 • fyszo
 • fyszo's Avatar
12 years 4 months ago #4793 by fyszo
fyszo replied the topic: Re: Twarz na Marsie
Istnieje też nieskończenie niskie prawdopodobieństwo zbudowania przez siły przyrody rzeczy technicznych np. szklaną bańkę i co wtedy? Ślad po zaginionej cywilizacji? A wydmy piasku wiadomo że się zmieniają i na miliony położeń jedna kombinacja się trafiła podobna do twarzy i tak jak poprzednik argumentował wyobraźnia dorobiła resztę. Mało to objawień boskich na zaciekach na ścianach lub szybach widziano? (nie chodzi o \'Matkę Boską Kiepską\' w serialu, Boczek za dużo drożdzy podsypał i wysadziło... tu akurat udowodnione).

Please Zaloguj to join the conversation.

 • sensimilia
 • sensimilia's Avatar Topic Author
12 years 4 months ago #4795 by sensimilia
sensimilia replied the topic: Re: Twarz na Marsie

Moim zdaniem prawdopodobieństwo, że te twory powstały w wyniku działania obcej cywilizacji są bliskie "0"


a jakie ma Pan podstawy do takiej oceny prawdopodobieństwa w tym przypadku..? samo istnienie zaawansowanej obcej cywilizacji, która może sobie pozwolić na ingerencję w ziemskie (lub księżycowe:) sprawy to 50/50 - zbyt małe pojęcie o wszechświecie mamy, żeby stawiać w tej kwestii tezy z większą dozą przekonania. jeśli ta konkretna formacja wyróżnia się na tle innych pewną harmonią i podobieństwem do tak zaawansowanego "tworu natury" jak twarz ludzka, to prawdopodobieństwo, że powstała ona w wyniku działania obcej cywilizacji chyba nie jest mniejsza niż 50%..?

co do postrzegania kształtów - to nie jest rozlana plama, jak w teście rorschacha, tylko wyodrębniony twór, charakteryzujący się bardzo nietypową symetrią i, no cóż... rysami twarzy:)

czy zapoznali się Państwo z filmem, kt. podlinkowałem?
zostały tam również zaprezentowane inne "twory" - czy to również iluzja?

ponadto - tom van flandern, który analizuje całą sprawę, był szefem jednego z najstarszych (wnioskuje, że również najbardziej prestiżowych) obserwatoriów astronomicznych usa, słowem, nie jest to ktoś, kto "gadałby głupoty", zresztą sposób wyłożenia sprawy robi wrażenie fachowego

[ Dodano: 25-06-2008, 21:20 ]

Istnieje też nieskończenie niskie prawdopodobieństwo zbudowania przez siły przyrody rzeczy technicznych np. szklaną bańkę i co wtedy? Ślad po zaginionej cywilizacji?


ale przecież mowa jest o domniemanym (przeze mnie) artefakcie na marsie, nie na ziemi...
gdyby szklaną bańkę znaleziono na czerwonej planecie, to niewątpliwie byłby to argument przemawiający za działaniem obcej cywilizacji

A wydmy piasku wiadomo że się zmieniają i na miliony położeń jedna kombinacja się trafiła podobna do twarzy


widział Pan kiedyś wydmę w kształcie twarzy? że nie wspomnę o innych tworach (wydmy?:) zaprezentowanych w filmie (padają konkretne argumenty, m.in. o odbijaniu światła przez "rury", warto się z nimi zapoznać)
poza tym zdjęcia wykonano powtórnie (w odstępie kilku lub więcej lat, jeśli dobrze kojarzę), jeśli to by była zwykła wydma, to mogło by ją nieco bardziej "rozwiać" - ale nie będę się upierał, bo nie orientuje się, jak mają się sprawy z trwałością wydm na marsie:)

Please Zaloguj to join the conversation.

 • ticonderoga
 • ticonderoga's Avatar
12 years 3 months ago #4798 by ticonderoga
ticonderoga replied the topic: Re: Twarz na Marsie
Nie biorę na poważnie teorii o zbudowaniu tej "twarzy" przez obcą cywilizację głównie dlatego, że niewiele z tego wynika. Co to za cywilizacja, co pozostawiła po sobie tylko kawałek góry który w pewnym oświetleniu może kojarzyć się z twarzą? Nawet jeśli uznamy ten twór za sztuczny, to co dalej? Co na tej podstawie możemy na 100% pewnego powiedzieć o tej jakiejś cywilizacji i w czym to zmienia nasze podejście do badań Marsa? Nauka uznaje tylko udowodnione twierdzenia i powtarzalne doświadczenia. A teoria o rozumnym pochodzeniu "twarzy" przeczy nawet zdrowemu rozsądkowi (wyjątkowo i nagminnie naginanemu przez tutejszych forumowiczów :wink: :grin:).

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.385 seconds
Powered by Kunena Forum