Ważki będą latać po Marsie :)))

 • jpkotlarz
 • jpkotlarz's Avatar Topic Author
12 years 3 weeks ago #4898 by jpkotlarz
jpkotlarz created the topic: Ważki będą latać po Marsie :)))
Niedługo zostanie zaprezentowany pierwszy z nowych robotów, które będą wysyłane na Marsa. ExoFly - bo taka jest jego nazwa - to niewielki robocik imitujący lot owada. Najbliżej mu do ważki. Zastosowanie latającego ExoFly to przede wszystkim "zwiad". W planach twórców to on zostanie jako pierwszy wysłany po lądowaniu ludzi na Marsie, aby zbadać teren.O bliskiej już prezentacji robota poinformowała Tanja Zegers z Uniwersytetu w Utrechcie, w Holandii.

Więcej: www.mars24.info/?key=2,,48

Ale pomysł bbb fajny :)

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Lubański Robert
 • Lubański Robert's Avatar
12 years 3 weeks ago #4901 by Lubański Robert
Lubański Robert replied the topic: Re: Ważki będą latać po Marsie :)))
Fajna stronka Mars24 info.
www.mars24.info/
Pierwszy raz ją widzę więc musiała powstać dość niedawno. Świadczy o tym również jej zawartość, głównie wiadomości pochodzące z drugiej połowy września. Z tego co się zorientowałem to autorem tej strony jest Jan Kotlarz, czyli autor powyższego postu. Jeśli zaglądasz jeszcze na nasze forum to napisz kilka zdań o sobie i swojej stronie. Zareklamuj się!! Każdy miłośnik Marsa jest mile widziany!

Please Zaloguj to join the conversation.

 • marcusos
 • marcusos's Avatar
12 years 3 weeks ago #4902 by marcusos
marcusos replied the topic: Re: Ważki będą latać po Marsie :)))
Pan Jan od niedawna jest członkiem MSP. Więcej informacji jest na naszej stronie po zalogowaniu. Od czasu do czasu warto przeglądać listę członków, bo pojawiają się ciekawe osoby.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Lubański Robert
 • Lubański Robert's Avatar
12 years 3 weeks ago #4904 by Lubański Robert
Lubański Robert replied the topic: Re: Ważki będą latać po Marsie :)))
Nie mogę się zalogować na stronie, albo nie wiem jak albo zapomniałem loginu lub hasła. Po za tym lista członków MSP nie jest tym elementem strony, który przegląda się szczególnie często. To jak z książką telefoniczną, korzysta się z niej jak jest potrzebna a nie z ciekawości lub dla przyjemności.
Miałem nadzieję, że na stronie MSP uda się kiedyś stworzyć taki serwis marsjański jak uruchomił na swojej stronie Jan Kotlarz. W miarę swoich skromnych możliwości umieszczałem na naszym forum wyszukane w różnych miejscach informacje. Teraz gdy już istnieje dobrze zapowiadający się serwis nie widzę potrzeby aby dublować działania i tworzyć drugi na stronie MSP. Przydał by się tylko jakiś ładny baner serwisu mars24.info na stronie głównej MSP i oczywiści baner z logo MSP na stronie serwisu. A my wszyscy powinniśmy w miarę swoich możliwości wspomóc pana Jana w jego ciężkiej i owocnej pracy nad serwisem, oczywiście jeśli będzie tego chciał. Moim zdaniem, jeśli wkrótce nie powstanie większy zespół redakcyjny to po pewnym czasie newsy zaczną pojawiać się coraz rzadziej i z poślizgiem aż w końcu serwis przestanie funkcjonować. Widziałem już wiele takich stron o tematyce kosmicznej, które zamarły po kilku miesiącach funkcjonowania. Nawet w przypadku takich poważnych serwisów polskojęzycznych jak AstroNEWS lub Astronomia.pl zdarzają się dłuższe okresy przestoju.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • marcusos
 • marcusos's Avatar
12 years 3 weeks ago #4905 by marcusos
marcusos replied the topic: Re: Ważki będą latać po Marsie :)))
Masz rację, że trzeba zebrać grupę osób tworzących często aktualizowany serwis. Propozycje współpracy zostały przedłożone jpkotlarzowi, i od niego zależy czy z nich skorzysta i w jakiej formie.
Co do logowania - napisz e-maila do mnie. Ktoś ma jeszcze problemy z logowaniem?

Please Zaloguj to join the conversation.

 • jpkotlarz
 • jpkotlarz's Avatar Topic Author
12 years 2 weeks ago #4910 by jpkotlarz
jpkotlarz replied the topic: Re: Ważki będą latać po Marsie :)))
dziękuję za miłe słowa :)
myślę że warto zauważyć rezultat po ostatniej konferencji w Glasgow: okazuje się jednak, że na Marsa NASA i ESA chcą wybrać się razem z Rosjanami, mowa jest o totalnej współpracy w wysłaniu robota na Marsa i ściągnięciu go z marsjańską ziemią... hm.. marsjańskim marsem? ;) do nas. Ale będzie to możliwe tylko jeśli połączy się siły. I wg mnie jest to słuszne rozumowanie. Ciekawe co na to Obama, który myślę wygra wybory w USA. Neokonserwatyści ogłosili już swój plan wyścigu kosmicznego, wiecie może co na to demokraci?
Pozdr.!

P.S. W grudniu okaże się czy mars24.info będzie finansowany z UE, do tego czasu nie można tknąć strony od strony formalnej.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.362 seconds
Powered by Kunena Forum