MARS FESTIWAL 2012

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar Topic Author
9 years 2 months ago #6551 by Artur Modliborski
Artur Modliborski created the topic: MARS FESTIWAL 2012
W przyszłym roku jest 5-ta rocznica pierwszego MARS FESTIWALU. Co powiecie na nadanie temu wydarzeniu charakteru cyklicznego i powtarzaniu go w 5 letnim cyklu. W przyszłym roku możemy zrobić druga edycje festiwalu co wy na to? jest dostatecznie dużo czasu na to by zrobić to ze znacznie większym rozmachem.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Lubański Robert
 • Lubański Robert's Avatar
9 years 2 months ago #6553 by Lubański Robert
Lubański Robert replied the topic: Re: MARS FESTIWAL 2012
Pomysł dobry. Można by go zorganizować przy okazji startu Europejskiej Edycji URC, oczywiście jeśli uda się zorganizować te zawody w przyszłym roku. Najpierw jednak proponuję spotkać się w większym gronie członków i sympatyków MSP. Z naszym osobistym zaangażowaniem w działalność stowarzyszenia jest coraz gorzej. Widać to dobrze na przykładzie naszego forum, które praktycznie zamarło. Również okazji do spotkania w ostatnim okresie było kilka, Europejska Konwencja MS, Prezentacje łazików przed zawodami URC. Niestety frekwencja naszych członków była bardzo skromna. Sugeruję więc najpierw zewrzeć szeregi i zrobić oficjalne zebranie członków i sympatyków MSP. Można to zrobić przy okazji pikniku rakietowego, organizowanego przez PTR we wrześniu w Toruniu. Zapraszali wszystkich chętnych. Przynajmniej jeśli nie dopiszą nasi członkowie to będzie okazja spotkać się z osobami ze środowiska NGO z sektora kosmicznego.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar Topic Author
9 years 2 months ago #6554 by Artur Modliborski
Artur Modliborski replied the topic: Re: MARS FESTIWAL 2012
Pomysł spotkania w Toruniu popieram ale połączenie festiwalu z europejską edycją URC już raczej nie ponieważ jedno wydarzenie przyćmiło by drugie i lepiej tego nie łączyć. Na razie trzeba przygotować jakieś ramy programu by móc przedstawić coś konkretnego. mam w głowie pewien zarys tego co bym chętnie widział w drugiej edycji.Część jest tylko wizjonerstwem ale mamy dostatecznie dużo czasu by przekuć w czyn najbardziej nieprawdopodobne pomysły z zaproszeniem Zubrina łącznie.

[ Dodano: 07-08-2011, 08:47 ]
Podaj datę tego pikniku to przyjadę na pewno.

[ Dodano: 07-08-2011, 09:21 ]
Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt na pw

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Lubański Robert
 • Lubański Robert's Avatar
9 years 2 months ago #6556 by Lubański Robert
Lubański Robert replied the topic: Re: MARS FESTIWAL 2012
Na stronie PTR nie ma jeszcze żadnej informacji na temat tego pikniku. Popytam w różnych miejscach i jak będę miał już jakieś konkrety to dam znać.
Ja osobiście obstawał bym przy połączeniu obu imprez, jeśli oczywiście chociaż jedna z nich wypali. Lepiej sprężyć się i zrobić jedną dużą, porządna imprezę niż dwie mniejsze. Łatwiej będzie zebrać ludzi sprzęt i środki w jednym terminie niż w dwóch różnych.
Podziel się z nami swoimi pomysłami tu na forum.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • robert lubański
 • robert lubański's Avatar
9 years 2 months ago #6557 by robert lubański
robert lubański replied the topic: Re: MARS FESTIWAL 2012
Piknik rakietowy PTR odbędzie się w Toruniu w terminie 24-25 września 2011r. Można spróbować namówić naszego wodza aby zwołał oficjalne zebranie członków MSP w tym samym mieście i w tym samym terminie. Dawno już nie było takiego zebrania. Nie pamiętam co na ten temat jest w statucie stowarzyszenia.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar Topic Author
9 years 2 months ago #6558 by Artur Modliborski
Artur Modliborski replied the topic: Re: MARS FESTIWAL 2012
Termin odpowiedni a zebranie by się przydało bo brak nam kompletnie strategi a wszystko się rozsypało na drobne. Sukces na URC zawdzięczamy bardziej uczelniom niż naszym działaniom a Mars Festiwal 2012 byłby dobrym przedsięwzięciem, który skonsolidowałby nasze działania oraz mogłoby być wydarzeniem medialnym. Im o nas głośniej tym łatwiej o sponsorów na poszczególne projekty dlatego widział bym festiwal tak:

DZIEŃ PIERWSZY: MARS SOCIETY KONTRA NASA. ESA, ROSKOSMOS
Powiem otwarcie że moim marzeniem było by otwarcie festiwalu przez samego Zubrina, który przedstawił by osobiście założenia planu Mars Dairect a po jego wystąpieniu wysłuchałbym chętnie panów z tych agencji, którzy odnieśli by się do naszych założeń i przedstawili by swoje plany. Później debata i pytania ( sam zadał bym kilka). Przedstawienie najnowszych wyników badań czerwonej planety przez sądy automatyczne( na marsie powinna już być Cursity)

DZIEŃ DRUGI: MARS SOCIETY POLSKA (POKAZ NASZYCH OSIĄGNIĘĆ I PLANÓW)
Pokaz łazików Plan naszej Bazy i pokaz kolejnych projektów marsjańskich baz Zebranie plenarne MSP itd. Termin oczywiście jesienny 27-28 październik.

[ Dodano: 14-08-2011, 14:58 ]
Tak wyglądają wstępne założenia. Szczegóły trzeba by było dopracować ale musimy to zrobić jak najszybciej bo to pozwoli rozkręcić maszynę medialną bo od tego wiele zależy.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.386 seconds
Powered by Kunena Forum