Kolonizacja

  • Mad
  • Mad's Avatar Topic Author
16 years 8 months ago #8 by Mad
Mad created the topic: Kolonizacja
Nie tylko trzeba ale powinno sie kolonizowac Marsa Mars jest wstępem do kolonizacji innych systemów gwiezdnych w promieniu 100 lat świetlnych
w tym stuleciu o ile nie napotkamy po drodze zawansowanej cywilizacji
Napewno we wszechwiecie istnieją różne formy życia, jestem przekonany jest odpowiednik naszej cywilizacji gdzie my są do nich bardzo podobni albo oni do nas. Obiecanki cacanki Busha to tylko droga nie wiadomo czy będzie spełniona. Nie zdziwiłbym sie gdyby na Mars pojechali Chińczycy alb Rosjanie przed rokiem 2020.Z drugiej strony nie ma co liczyc na nich ponieważ to są politycy którzy nic nie wnoszą. Czy będziemy realizowac Marsa zależy od nas samych.
pozdrowienia Mad

Please Zaloguj to join the conversation.

  • 's Avatar
16 years 7 months ago #68 by
replied the topic: Re: Kolonizacja
oczywiscie z e kolonizacja jest potrzebna to bedzie baza do dalszych wypadow w US jesli tylko na marsie znajduja sie zloza w surowce z ktorych mozna zbudwoac miasta i pojazdy co prawda ropy i wegla tam nie ma czy gazu ale moze sa inne pierwiastki
pozdrawiam :)

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Dejmos
  • Dejmos's Avatar
16 years 7 months ago #90 by Dejmos
Dejmos replied the topic: Re: Kolonizacja

Czy będziemy realizowac Marsa zależy od nas samych.

Zgadzam sie czesciowo z tym pogladem. Interesuje mnie bardzo jak sie to robi?

Please Zaloguj to join the conversation.

More
16 years 6 months ago #185 by Marek Osipowicz
Marek Osipowicz replied the topic: Re: Kolonizacja
Gdyby ktoś z nas stał sie multi milionerem to mółby wykorzystac swoje znajomości oraz pieniądze na podbój kosmosu :?: :!: :?: :!:
Sam nie wiem :lol:

Ale teraz już na serio. Istnieje przecież konto bankowe np. MSP, na ktore możemy płacić datki pienieżne. Zawsze to jakaś pomoc. Mnie się jednak wydaje, że bardziej byśmy sie przydali szukając ludzi, którzy jeszcze nie znają MSP i zapoznać ich z naszym stowarzyszeniem. Kto wie czy ktoś z nich nie okarze się \"hojnym wujkiem\", który chętnie wspomorze rozwój projektu MPV. W końcu jagby na to nie patrzeć to też troszeczkę rozwija podbój kosmosu i kolonializm.

Lord

Please Zaloguj to join the conversation.

  • Dejmos
  • Dejmos's Avatar
16 years 6 months ago #190 by Dejmos
Dejmos replied the topic: Re: Kolonizacja
\"Hojny wujek\" i glowna wygrana w totolotek - to nie dla mnie - bajka i marzenie. Jestem przekonany ze hojni wujkowie sami licza na profity jakie sa zwiazane z projektem MPV. Pod tym katem widze przyszlosc MPV. Poki co nalezy go zakonserwowac, bo na pewno przyda sie w przyszlosci jako...

Please Zaloguj to join the conversation.

  • jowisz
  • jowisz's Avatar
16 years 5 months ago #251 by jowisz
jowisz replied the topic: 10 pytań i odpowiedzi na temat kolonizacji marsa.
1. Nie ma tam wody?
Racja, wody tam nie ma. Na szczęście są urządzenia które zamieniają mocz w wodę. Bez obaw woda jest nieskazitelnie czysta.
2. Nie ma tam powietrza?
To żaden problem. Będą tam różnego typu rośliny. Jak wiadomo rośliny w procesie fotosyntezy przetwarzają dwutlenek węgla w tlen potrzebny nam do oddychania. Więc pierwsi Marsjanie MADE IN EARTH, będą mieć czym oddychać.
3. A co z jedzeniem?
To jest problem nie lada. Jedzenie będzie musiało być różnorodne. Naukowcy są blisko wynalezienia podstawowych dań które mogą być przechowywane w kosmosie, np. pizza, czy też kotlety. Są też specjalne maszyny które z danej ilości składników robią przeróżne dania wystarczy dać odpowiednie przyprawy.
4. Przecież ta załoga będzie tam ze sobą co najmniej przez 2 lata. Czy nie wybuchną konflikty.
Dobre zgranie w drużynie to podstawa, a przy tak trudnej misji to obowiązek. Najlepszym rozwiązanie jest następujące:
- każdy z załogi powinien mieć osobne pomieszczenie w bazie na Marsie. W tych pomieszczeniach powinno znajdować się: sypialnia i miejsce pracy. Załoga może ze sobą się spotykać maksimum 2 godz. Pomieszczenia powinny być od siebie jak najdalej położone...
5. Ile będzie w uczestników misji na Marsa?
Osób powinno być 3 - nie więcej, ponieważ będą oni mieszkać w złych warunkach. Kryteria zamieszczone w punkcie 4 są bardzo trudne do zrealizowania - musi być więc mało osób.
6. Gdzie będą mieszkać pierwsi astronauci na początku pobytu na Marsie?
Niestety będą musieli mieszkać w małych modułach mieszkalnych. Do póki nie wybudują sobie bazy. Ta misja będzie z tego powodu bardzo trudna. Ponieważ życie w takich warunkach jest bardzo ciężkie. Dlatego w pierwszej misi na marsa mogą uczestniczyć astronauci z mocna psychiką.
7. Kiedy zostaną wybudowane bazy?
Bazy zaczną być budowane kiedy przyleci następna załoga. Pierwsza załoga będzie musiała przygotować materiały i miejsce do budowy bazy. Następnie kolejne załogi będą mogły rozpocząć budowę bazy.
8. Jak załoga wróci na Ziemię? W Końcu muszą mieć jakieś źródło energii, które będzie wykorzystywane w trakcie lotu, przebywania na Marsie i powrotu...
Jedynym dobrym wyjściem z tego problemu jest energia atomowa. Jest bardzo ekonomiczne!
9. Żeby na Marsa zawieść taki dosyć duży moduł mieszkalny jest potrzebna wielka moc silników...
Racja. Najlepszym rozwiązaniem jest efekt procy. Stosowany wśród sond kosmicznych. Specjaliści wiedzą o co chodzi. Statek kosmiczny którym będą wożeni musi być przystosowany do tego manewru. Będzie musiał tez być duży by pomieścić moduł mieszkalny. Musi również mieć silniki dwa razy potężniejsze niż do tych czas używane i jeszcze musi być cztery razy potężniejszy w konstrukcji.
10. Jakie korzyści z tego wynikną?
Korzyści? Głównie naukowe i turystyczne... Zacznijmy od naukowych. Będziemy mogli zbadać szczegółowo Marsa i sprawdzić jak człowiek przez dłuższy czas wytrzyma tam gdzie Ziemia jest małym punkcikiem... Turystyczne - firmy turystyczne zarobią miliony a potem miliardy dolarów kwartalnie. Dlaczego? Ponieważ ludzi będzie tam ciągnąc jak osy do miodu ;-)

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.500 seconds
Powered by Kunena Forum