Warsztaty z robotyki kosmicznej projektu FASTER

  • Lubański Robert
  • Lubański Robert's Avatar Topic Author
7 years 5 months ago #6776 by Lubański Robert
Lubański Robert created the topic: Warsztaty z robotyki kosmicznej projektu FASTER
Nie wiem czy do wszystkich dotarła informacja na temat pierwszych Warsztatów Projektu FASTER „First FASTER Demonstration Workshop”. Strona projektu:
www.faster-fp7-space.eu/
oraz oficjalne zaproszenie w języku angielskim:
www.faster-fp7-space.eu/uploads/doc_module,1,MTg5.html

Warsztaty odbędą się 19 listopada 2013r. w siedzibie firmy Astri Polska sp. z o. o. przy ul. Tamka 3 w Warszawie.
Celem warsztatów jest upowszechnienie wiedzy o europejskim projekcie FASTER, finansowanym w ramach 7 Programu Ramowego, którego zadaniem jest rozwój innowacyjnych rozwiązań z zakresu robotyki, mających na celu wsparcie oraz uzupełnienie obecnych jak też przyszłych projektów UE i ESA dotyczących badania przestrzeni kosmicznej.
Przyszłe misje i badania planetarne (ESA ExoMars & NASA- MSL/MAX-C) wymagają przemieszczania się po rozległych obszarach charakteryzujących się zróżnicowanym ukształtowaniem powierzchni. Kolejne misje na Marsa będą wymagały opracowania mobilnych platform pokonujących dziesiątki kilometrów w stosunkowo krótkim czasie (10-20 km w ok. 200 dni w porównaniu do 20 km w 6 lat dla trwającej ciągle misji MER). W kontekście nowych misji, projekt FASTER ukierunkowany jest na opracowanie urządzenia umożliwiającego szybkie i bezpieczne przemieszczanie się po nieznanym terenie.
Intencją organizatorów warsztatów jest przedstawienie dotychczasowych wyników projektu, zaprezentowanie opracowanych urządzeń i podsystemów, jak również wymiana doświadczeń pomiędzy ekspertami w odniesieniu do przedstawionych wyników.
Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim, a udział w nich jest bezpłatny.
Program warsztatów:
www.faster-fp7-space.eu/uploads/doc_module,1,MTky.html

Swój udział w warsztatach zgłasza się poprzez formularz rejestracyjny www.faster-fp7-space.eu/uploads/doc_module,1,MTkw.html , który należy wysłać pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , do dnia 08.11.2013. Liczba miejsc jest ograniczona.


W sprawie warsztatów można kontaktować się również z panią Moniką Banaszek z firmy Astri Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.275 seconds
Powered by Kunena Forum