Srodki unijne a MPV

 • Chrismo
 • Chrismo's Avatar Topic Author
13 years 9 months ago #1805 by Chrismo
Chrismo created the topic: Srodki unijne a MPV
Witam wszystkich,
od jakiegoś czasu jestem w kontakcie z Mateuszem Józefowiczem, zajmuje się po części pozyskiwaniem funduszy unijnych i mam nadzieje, że uda mi się uszczęknąć co nieco na MPV. Poniżej wklejam ciekawy artykuł.
Pozdrawiam
Krzysiek Nadolski

Rząd przyjął wczoraj założenia programu operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Inwestycje w energię atomową, centra technologiczne w całej Polsce, dotacje dla firm wysokich technologii - tak chcemy wydać pieniądze na podniesienie innowacyjności naszej gospodarki.
W ramach tego programu będą finansowane takie projekty jak: • współpraca ośrodków badań z firmami, by wynalazki polskich naukowców były wdrażane do produkcji, • dotacje dla przedsiębiorców na wdrażanie nowoczesnych technologii, • budowa i rozwój społeczeństwa informacyjnego. A to nie wszystkie cele, które będziemy mogli finansowali z Innowacyjnej Gospodarki.

Większość pieniędzy będzie rozdana w drodze konkursów, ale we wtorek rząd przyjął listę ośmiu projektów, które będzie realizował bez konkursu. Dlaczego? To projekty ważne dla całej gospodarki. Tak zadecydował rząd po konsultacji z ekspertami. Na liście projektów są m.in.: Centrum Zaawansowanych Materiałów i Technologii Politechniki Warszawskiej za 100 mln euro czy program informatyzacji polskiej medycyny za 200 mln euro.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • marcusos
 • marcusos's Avatar
13 years 9 months ago #1807 by marcusos
marcusos replied the topic: Re: Srodki unijne a MPV
To może z punktu współpracy ośrodków badań z firmami, da się powiązać Politechnikę Wrocławską z Doliną Lotniczą? Mogliby współpracować przy budowie MPV-a, pod patronatem MSP. W każdym razie byłby to kolejny argument w rozmowach.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • ticonderoga
 • ticonderoga's Avatar
13 years 9 months ago #1809 by ticonderoga
ticonderoga replied the topic: Re: Srodki unijne a MPV
A nie dałoby się sfinansować MPV z offsetu? Przecież Lockheed Martin to lider przemysłu kosmicznego. A wartość offsetu jest podobno wykorzystana w małym procencie, bo niby nie ma jak i na co. Amerykanie zobowiązali się ponadto do transferu nowoczesnych technologii, więc niech transferują! Trzeba by uznać MPV jako np. jeden z projektów CBK, wtedy rzecz nabrałaby charakteru oficjalnego i przez PAN dotarłaby do ministerstwa a stamtąd do Lokheeda, który lekką rączka przekazałby kilkaset tys. dolców, bo dla nich to grosze.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar
13 years 9 months ago #1816 by Artur Modliborski
Artur Modliborski replied the topic: Re: Srodki unijne a MPV
Całe nadwozie MPV to praktycznie specyficzna naczepa egzotermiczna. Czy nie łatwiej się dogadadać z jakąś firmą produkującą naczepy chłodnie do tirów by wykonali takie nadwozie w ramach sponsoringu. Umieszczenie reklamy firmy na MPV było by napewno wielką korzyścią również dla nich.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Chrismo
 • Chrismo's Avatar Topic Author
13 years 9 months ago #1817 by Chrismo
Chrismo replied the topic: Re: Srodki unijne a MPV
Kolego Arturze, współpracowałem z wieloma sponsorami w ciągu ostanich lat w branży sportowej i powiem krótko, czasy kiedy ktoś dawał cokolwiek w zamian za logo, bezpowrotnie minęły, jeżeli nie masz nieformalnych kontaktów z firma, którą traktujesz jako potencjalnego sponsora o większej współpracy możesz raczej zapomnieć.:]

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Artur Modliborski
 • Artur Modliborski's Avatar
13 years 9 months ago #1820 by Artur Modliborski
Artur Modliborski replied the topic: Re: Srodki unijne a MPV
Witaj Chrismo. Zdaje sobie sprawę z tego, że moje podejście do tematu było może zbyt naiwne ale chyba nie zaszkodzi spróbować. Jedyną konsekwencją może być usłyszenie słowa nie. Bez działania nic nie da się załatwić. A z tym do sierpnia 2006 było raczej krucho.

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.427 seconds
Powered by Kunena Forum