Jak zagęścić atmosferę Marsa?

 • Mateusz
 • Mateusz's Avatar Topic Author
16 years 8 months ago #7 by Mateusz
Mateusz created the topic: Jak zagęścić atmosferę Marsa?
Tak jak obiecałem Wasze propozycje tematów będą umieszczane na forum.

Please Zaloguj to join the conversation.

 • 's Avatar
16 years 8 months ago #62 by
replied the topic: Re: Jak zagęścić atmosferę Marsa?
pewnie z e marsa mozna terraformowac podobnie jak inne planety wenus ksiezyce jowiasza czy saturna i tysiace planet z naszej Drogi Mlecznej jeszcze nieodkrytych dzieki temu latwo je zasiedlic i wybudowac tam miasta zageszczenie atmosfery marsa powinno sie odbyc poprzez osiagniecie przez niego masy Ziemi trzeba go obrzucic planetoidami ktore kraza w poblizu :lol: hej

Please Zaloguj to join the conversation.

 • jacek gaczewski
 • jacek gaczewski's Avatar
16 years 8 months ago #64 by jacek gaczewski
jacek gaczewski replied the topic: Re: Jak zagęścić atmosferę Marsa?
wydaje mie sie ze nie tylko marsa mozna terraformowac ale mozna takze wybudowac sztuczne planety tekie jak gwiazda smierci z filmu gwiezdne wojny chodzi o to z eby to byla gwiazda milosci a a poz atym z takiej planety jak jowisz po rozbiciu jej mozna otrzymac kika tysiecy sztuk planet typu ziemia co spowodowalaby ze nasz US bylyby gesto zaludniony hej :) wybrazmy sobie jak bogata byla oferta biur podrozy majac np 100 000 planet typu ziemia chyba by sie wszystkie pomiescily wokol slonca ? :?

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Mateusz
 • Mateusz's Avatar Topic Author
16 years 8 months ago #65 by Mateusz
Mateusz replied the topic: Re: Jak zagęścić atmosferę Marsa?
troszke nierealna jest ta twoja wizja... Jowisz jest gazowym gigantem, wiec nie za bardzo wiem jak mozna by go rozbic, a tym bardziej uzyskac materialy na budowe nowych planet. a poza tym nawet jesli takie rozbicie bylo mozliwe to spowodowaloby powazne komplikacje: troszke pozmienialby sie uklad oddzialywan.... Ale kto wie..... moze za jakies 10 000 lat... ;)

Please Zaloguj to join the conversation.

 • Dejmos
 • Dejmos's Avatar
16 years 7 months ago #88 by Dejmos
Dejmos replied the topic: Re: Jak zagęścić atmosferę Marsa?
Marsa mozna terraformowac- teorytycznie oczywiscie. W ten sposob ma to i dla mnie sens. Ale praktycznie musimy sobie go najpierw przywlaszczyc aby go trraformowac. Nie rozumie togo co sie z nim zamierza zrobic np. zdobyc, wydrzec tajemnice i duzo wiecej innych okrponosci. Jesli chodzi o ta terminologie to mam z tym problem. Bede wdzieczny jesli mnie ktos uswiadomi, dlaczego tak jest. Tu licze na pomoc Jacka ( chyba sobie zasluzylem)

Please Zaloguj to join the conversation.

 • cirrus
 • cirrus's Avatar
16 years 7 months ago #133 by cirrus
cirrus replied the topic: powiększanie masy marsa
fajny pomysł z powiększeniem masy marsa przez bombardowanie jego powierzchni planetoidami ale powierzchnia marsa zmieni się chyba w jedno wielkie bajoro lawy po takim formatowaniu czy planujesz później poczekać ileś tam wieków czy zrobiłbyś to dla bliżej nieokreślonej potomności ?

Please Zaloguj to join the conversation.

Time to create page: 0.445 seconds
Powered by Kunena Forum